Twój dom to centrum codziennego życia Twojej rodziny.

Stworzenie czystego środowiska, w którym Twoja rodzina może się rozwijać, jest kluczowe.

Klima-Went Dominik Gruchot

Odkurzacze centralne

Klima-Went Dominik Gruchot oferuje kompleksową obsługę z zakresu projektu, wykonania instalacji oraz prawidłowego montażu jednostki centralnego odkurzacza renomowanej marki BEAM - Electrolux w domach jednorodzinnych, budynkach usługowych i dla lekkiego przemysłu.

Potrzebujesz wyceny? Chcesz się dowiedzieć więcej - służymy pomocą.

Co to jest centralny system odkurzania - odkurzacz centralny?

Dla tych, którzy nie znają odkurzaczy centralnych, przedstawiamy zasadę działania odkurzaczy centralnych. Odkurzacze centralne, znane również jako odkurzacze wbudowane lub kanałowe, są odkurzaczami instalowanymi w ścianie domu. Duża jednostka centralna, zwykle instalowana w piwnicy, garażu lub szafie, łączy się z rurami przebiegającymi przez ściany.
Aby odkurzyć, wystarczy podłączyć część węża odkurzacza do specjalnych portów ssących znajdujących się w całym domu, które można łatwo podłączyć i odłączyć podczas pracy w domu. Odkurzacze centralne można wyposażyć w różnego rodzaju specjalne elementy do czyszczenia dywanów, twardego drewna, listew, mebli, schodów, a nawet wentylatorów sufitowych!

Jak działa odkurzacz centralny?

Centralne systemy odkurzania BEAM wykorzystują specjalnie zaprojektowane rurki zainstalowane w ścianach domu, aby przenosić 100% brudu, kurzu i alergenów z dala od części mieszkalnej do centralnej jednostki zasilającej zwykle znajdującej się w garażu, pomieszczeniu gospodarczym lub piwnicy. W przypadku tradycyjnego odkurzacza silnik odkurzacza znajduje się w tym samym pomieszczeniu, które odkurzasz.

Aby aktywować system, wystarczy włożyć lekki wąż do centralnego próżniowego zaworu wlotowego na ścianie. Większość domów ma zazwyczaj jeden centralny próżniowy zawór wlotowy na podłogę, średnio trzy na dom.

Aby odkurzyć, wystarczy podłączyć część węża odkurzacza do specjalnych gniazdek ssących znajdujących się w całym domu, które można łatwo podłączyć i odłączyć podczas pracy w domu.

Odkurzacze centralne można wyposażyć w różnego rodzaju specjalne elementy do czyszczenia dywanów, twardego drewna, listew, mebli, schodów, a nawet wentylatorów sufitowych!

Zanieczyszczenia zbiera się w dużym pojemniku, który należy opróżniać co dwa lub trzy miesiące.

Leo Twist - szybkie rozwijanie i błyskawiczne zwinięcia węża sprzątającego

Leo Twist służy do przechowywania węża sprzątającego, bardzo szybkiego rozwijania go przed rozpoczęciem odkurzania a także błyskawicznego zwinięcia po skończonej pracy.Urządzenie składa się ze zwijacza, węża ssącego, gniazda zwijacza oraz rękojeści z blokadą. Całość zamknięta jest w obudowie, którą montujemy w ścianie lub zabudowie meblowej.

Produkt jest kompatybilny z wszystkimi systemami centralnego odkurzania.

Leo speed zestaw szybkiego sprzątania szafkowo-szufladowy  

 Leo Speed, to rewelacyjne urządzenie umożliwiające szybkie i wygodne sprzątanie. Jest to zestaw składający się z węża ssącego rozciąganego do 5m. Możliwy do zamontowania w szafce, szufladzie, cokole lub innym wygodnym miejscu.

Produkt jest kompatybilny z wszystkimi systemami centralnego odkurzania.

Wally Flex służy do szybkiego sprzątania

WallyFlex - wąż rozciągany do systemu centralnego odkurzania.Idealnie nadaje się do kuchni, łazienki, przedpokoju czy garażu.Urządzenie łatwe jest w obsłudze, dzięki rozciąganemu wężowi do 4,5 metrów z łatwością posprzątasz np. kurz w szafie, włosy z toaletki w łazience, okruchy z blatu kuchennego, a także wiele innych zanieczyszczeń.

Produkt jest kompatybilny z wszystkimi systemami centralnego odkurzania.

Szufelka pod cokół np: w kuchni.

Szufelka (podmiotka) polskiej produkcji LeoVac. Profesjonalne i solidne wykonanie. Gwarantuje wieloletnią pracę. Idealnie nadaje się do kuchni (w cokole szafek kuchennych) bądź w ścianie przedpokoju (montując wcześniej specjalną puszkę montażową, Szufelki dostępne są dwóch różnych wysokościach 78mm oraz 96mm oraz 9 kolorach.

Produkt jest kompatybilny z wszystkimi systemami centralnego odkurzania.

Zalety centralnego odkurzacza

Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w centralny odkurzacz, ale nie jesteś pewien, czy warto zainwestować z góry, to dobrze trafiłeś! Jesteśmy wielkimi zwolennikami centralnego odkurzacza z wielu różnych powodów i zawsze wymieniamy ją jako doskonałą opcję dla właścicieli domów, którzy szukają prostoty, wygody, przystępności i lepszego czyszczenia.

Jeśli chodzi o urządzenia gospodarstwa domowego, niewiele jest tak zmieniających życie jak centralny odkurzacz.

Siła ssania jest znacznie większa niż w tradycyjnym odkurzaczu.

W przeciwieństwie do typowych odkurzaczy, odkurzacze centralne nie mają przewodów zasilających (tylko lekkie, łatwe w manewrowaniu węże), które przeszkadzają w czyszczeniu. Elastyczny lekki wąż i system wlotowy umożliwiają łatwe przemieszczanie się z pokoju do pokoju bez konieczności pchania lub ciągnięcia odkurzacza tradycjnego, który zwykle wpada na ściany lub obija meble

Pomaga zmniejszyć alergeny

W badaniu przeprowadzonym przez naukowców stwierdzono, że odkurzacze centralne przewyższają odkurzacze przenośne dla alergików. Badanie wykazało, że u pacjentów wystąpiło mniej objawów alergii - w tym objawów nosa i oczu - z centralną próżnią. Teoria leżąca u podstaw tych odkryć polega na tym, że typowe odkurzacze recyrkulują alergeny w powietrzu, podczas gdy centralne odkurzacze wychwytują do zbiornika na odpady, gdzie nie można ich ponownie wprowadzić w powietrze.

Sprzątanie jest ciche!

To cichsza alternatywa - kiedy odkurzasz zwykłym odkurzaczem, prawie niemożliwe jest słuchanie muzyki, oglądanie telewizji lub rozmowa. Niemożliwym jest odkurzanie w tradycyjny sposób, jeśli ktoś w twoim domu śpi! System centralnego odkurzania generalnie oddzielają hałas (który jest głównie powodowany przez silnik) od pomieszczeń mieszkalnych w domu, zapewniając cichsze czyszczenie. Jeśli masz małe dziecko lub zwierzęta, które boją się głośnych dźwięków, docenisz spokojniejsze odkurzanie centralnym odkurzaczem.

Sprzątanie jest dokładniejsze

Ponieważ silnik odkurzacza jest przymocowany do ściany i nie musi być przenoszony, jest znacznie mocniejszy niż w przenośnych odkurzaczach. W rzeczywistości systemy centralnego odkurzania są często wydajniejsze. Ponadto można je zamówić z dziesiątkami unikalnych dodatków, które pozwalają na czyszczenie niemal każdej powierzchni podłogi, tapicerki, a nawet zasłon.

Filtr samoczyszczący w odkurzaczach centralnych BEAM

Sprzątanie jest BEAM wykorzystują ekskluzywny stały, samoczyszczący materiał filtracyjny od producentów tkanin GORE-TEX. dokładniejsze

Z centralnym systemem odkurzania BEAM nie ma filtrów ani ekranów do czyszczenia lub wymiany. Filtr samoczyszczący BEAM zapewnia wysoką wydajność.
Dzięki zastosowaniu sił cyklonowych do oddzielania większych cząstek brudu i alergenów od powietrza odkurzanego stały filtr usuwa drobne cząstki z oszałamiającą wydajnością 98% przy 0,3 mikrona.
Cząsteczki pyłu nie przyklejają się do samoczyszczącej powierzchni filtra BEAM, podobnie jak konwencjonalne media filtracyjne. A co najważniejsze, energia nie jest tracona, gdy pojemnik się napełnia, dzięki czemu centralny system odkurzania BEAM może za każdym razem utrzymywać wysoki poziom wydajności.
Samoczyszczący się filtr BEAM czyści się sam za każdym razem, gdy system jest wyłączany.

Kiedy instaluje się system centralnego odkurzania?

Sama instalacja systemu BEAM jest wykonywana po zakończeniu prac hydraulicznych i elektrycznych oraz przed zainstalowaniem płyt kartonowo gipsowych.

Jednostkę centralną można zakupić i zainstalować po przeprowadzce albo zakończonym remoncie.

Klima-Went Dominik Gruchot

Centralne odkurzacze Electrolux - BEAM

Jeśli budujesz nowy dom lub planujesz gruntowny remont, skontaktuj się z nami. Zaplanujemy i wykonamy instalację, pomożemy wybrać jednostkę centralną oraz pakiet czyszczący i akcesoria, które najlepiej pasują do Twojego domu i potrzeb związanych z utrzymaniem czystości

Producent udziela gwarancji na 10 lat

Klima-Went Dominik Gruchot

Nasza sprzedaż na Allegro

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In porttitor porttitor commodo. Integer ante orci, elementum vitae iaculis in, lacinia non urna. Nam pretium cursus elit, et tincidunt ipsum fringilla ege

Klienci o Klima-Went

Jakość

Współpracujemy z renomowanymi firmami które dostarczają nam wysokiej jakości produkty