Doskonały klimat,
spełniający oczekiwania

Klimatyzacja jest najprostszym i najtańszym systemem zapewniającym optymalne warunki temperaturowe i wilgotnościowe w pomieszczeniach.

Klima-Went Dominik Gruchot

Klimatyzacja do Twojego domu lub mieszkania

Klima-Went Dominik Gruchot, kompleksowo wykonamy instalację klimatyzacji w domach jednorodzinnych, biurach, lokalach usługowych, hotelach czy restauracjach. Świadczymy usługi z zakresu serwisu gwarancyjnego, pogwarancyjnego.

Montaż

Serwis

Sprzedaż

Co to jest klimatyzacja i jak działa?

Zadaniem nowoczesnej klimatyzacji jest zapewnienie komfortu cieplnego w pomieszczeniu, zarówno wówczas gdy klimatyzatory pracują w trybie chłodzenia, jak i grzania. Nowoczesne klimatyzatory są również najprostszym i najtańszy system zapewniający optymalne warunki wilgotnościowe w pomieszczeniach domu czy mieszkania. Nowoczesne systemy klimatyzacji umożliwiają dodatkowo zachowanie równowagi pomiędzy temperaturą powietrza w pomieszczeniu a stopniem jej wilgotności ale również posiadają funkcję oczyszczania powietrza, dzięki czemu powietrze, którym oddychamy w domu czy mieszkaniu jest wolne od cząsteczek kurzu, szkodliwych drobnoustrojów oraz cząsteczek zapachowych.

Klimatyzacja w twoim domu powinna spełniać 3 podstawowe warunki:

Pracować z komfortem nawiewu chłodnego lub ciepłego powietrza

Spełniać rygorystyczne normy energetyczne i środowiskowe

Pracować możliwie jak najciszej tak aby nie przeszkadzać w czasie snu

Najprostsze rozwiązanie klimatyzacji dla Twojego domu lub mieszkania to klimatyzatory ścienne typu split.

Klimatyzator split składa się z dwóch jednostek:

Jednostka zewnętrzna

montowana na zewnątrz budynku, balkonie, ścianie elewacji albo dachu.

Jednostka wewnętrzna

montowana wewnątrz, w pomieszczeniu, odpowiada za ochładzanie lub ogrzewanie powietrza.

Dodatkowo jednostki wewnętrzne dzielą się na wersje ścienne,kasetonowe,  podstropowe-przypodłogowe lub kanałowe. Wybierając klimatyzator typu split, warto znać wymagania, oczekiwania jak i warunki oraz parametry, w jakich to urządzenie będzie pracować.

       Jaki klimatyzator wybrać do domu,                                 mieszkania?

Aby doborze wybrać klimatyzatora należy wziąć pod uwagę kilka składowych. Między innymi usytuowanie pomieszczenia względem kierunków świata, zyski ciepła, wartość akumulacyjną cipelną ścian oraz grubość izolacji - ocieplenia elewacji. Ważny wpływ mają również zyski ciepła od nasłonecznienia (jeśli np. Słońce oświetla podłogę przez okna - stają się one zródłem ciepła). Ludzie, oświetlenie oraz inne źródła ciepła również są składowymi zysków ciepła.

Przy doborze klimatyzatora split najważniejszą kwestią jest zapewnienie odpowiedniej mocy chłodniczej samej jednostki. Ponieważ zły dobór i zbyt mała moc jednostki nie jest w stanie spełnić naszych oczekiwań temperaturowych. Obciążone jednostki szybciej się wyeksploatują oraz spowodują wzrost kosztów eksploatacji. Natomiast klimatyzacja dobrana z dużym zapasem mocy niepotrzebnie podniesie koszty zakupu samego urządzenia oraz jego późniejszego użytkowania.

Klima-Went Dominik Gruchot

Skontaktuj się z nami!

Zaplanujemy i wykonamy instalację, pomożemy wybrać
jednostkę klimatyzacji zgodnie z potrzebami i budżetem.

Czy warto serwisować klimatyzację i dlaczego?

Nieserwisowane urządzenie to brudne urządzenie, które szkodzi naszemu zdrowiu. Regularne czyszczenie jednostki wpływa nie tylko na nasze zdrowie ale również na wydajną pracę urządzenia a tym samym na nasz komfort przebywania w chłodzonych pomieszczeniach.

Wizyta serwisanta wpłynie na komfortową temperaturę i czyste zdrowe powietrze. Podczas serwisowania należy zadbać o czyszczenie lub wymianę filtrów, sprawdzenie pracy sprężarki, odkażenie parownika oraz wyszczyszczenie skraplacza agregatu. Należy wspomnieć o tym, iż większość producentów zaleca obowiązkowe serwisowanie dla utrzymania gwarancji. Serwis najlepiej wykonać przed rozpoczęciem sezonu oraz po jego zakończeniu.

Ważne:

  • Zanieczyszczony klimatyzator wprowadza do obiegu kurz, pleśń, roztocza i grzyby, które się osadzają na filtrze co jest bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia.
  • Nie serwisowany klimatyzator doprowadza do obniżenia jego sprawności zwiększając pobór energii.
  • Brak serwisu może skutkować utratą gwarancji.

Ile trwa montaż?

Montaż instalacji zależny jest od ilości montowanych jednostek oraz długości ich instalacji.

Montaż w mieszkaniu może zająć od jednego do dwóch dni, natomiast montaż w domkach jednorodzinnych może potrwać nawet do tygodnia.

Ile kosztuje eksploatacja

Pobór energii klimatyzatora podawany jest w kW i nie należy go mylić z mocą chłodniczą ponieważ maksymalny pobór prądu dla jednostki o wielkości 3,5 kW mocy chłodniczej wynosi około 1,2 kW.

Nowoczesne urządzenia dzięki zastosowaniu sprężarki inwerterowej rzadko pracują z maksymalną mocą.

Oznacza to, iż urządzenie w codziennej eksploatacji zużywa ok 0,8 kW energii na godzinę.

Zamaskowanie instalacji po montażu klimatyzacji

Zamaskowanie instalacji może odbyć się na dwa sposoby:

Pierwszy to ukrycie instalacji w bruzdach wykutych w ścianach podczas remontu lub budowy domu.

Druga możliwość to schowanie instalacji w korytkach montażowych tak aby uniknąć niepotrzebnego niszczenia ścian.

Klima-Went Dominik Gruchot

Klimatyzacja w bloku z wielkiej płyty - czy to możliwe?

Zanim zdecydujecie się na montaż klimatyzacji konieczne jest uzyskanie zgody spółdzielni, wspólnoty lub właściciela budynku.

Klimatyzacja coraz rzadziej kojarzy się z luksusem dostępnym jedynie dla domów jednorodzinnych i obiektów świadczących usługi. Klimatyzator to najprostszy i najtańszy sposób na zapewnienie najlepszych warunków temperaturowo-wilgotnościowych w naszym domu.

Aby nasz organizm czuł się komfortowo, zwłaszcza latem, temperatura w otoczeniu powinna utrzymywać się na poziomie 23-26oC i wilgotności rzędu 40-60%.

Niewielki metraż mieszkania w blokach sprzyja szybszemu nagrzewaniu się mieszkania. Gdy klasyczny wentylator nie spełnia swojej funkcji warto pomyśleć o zainstalowaniu klimatyzacji w mieszkaniu w bloku.

Klima-Went Dominik Gruchot

Montaż, serwis
klimatyzacji

Kompleksowo wykonamy instalację klimatyzacji w domach jednorodzinnych, biurach, lokalach usługowych, hotelach czy restauracjach. Świadczymy usługi z zakresu serwisu gwarancyjnego, pogwarancyjnego.

Klienci o Klima-Went

Jakość

Współpracujemy z renomowanymi firmami które dostarczają nam wysokiej jakości produkty